עולם כלכלי

הערה\הארה

למה שבן אדם ירצה ללמוד להסתדר בעוני? פשוט מאוד- אנחנו לא יכולים לדעת לעולם לאיזה מקום אנחנו עלולים להגיע, ולכן גם בתנאים הכי קשים שיש אנחנו חייבים להיות בעלי היכולת לשרוד, להתפרנס וגם להמשיך לחיות בצורה טובה כמה שאפשר. עולם שמשתנה בכל רגע לא יכול להבטיח לנו שנהיה כל הזמן למעלה והאנשים שעוד לא מבינים את זה הם גם אלו שסובלים הכי הרבה, מתלוננים הכי הרבה ובסופו של דבר גם הורסים הכי הרבה.
אדם צריך שיהיו לו כלים כדי לחיות טוב, לא אנשים אחרים שיתמכו בו.

שלב שני

אז איך באמת אפשר להסתדר כל חודש עם תקציבים נמוכים מאוד, אבל יחד עם זאת גם להמשיך לשמור על הבריאות, להצליח ללמוד ולהתפתח, לקבל השכלה, לא להרגיש חסך בתנאי מחייה ואפילו להצליח להינות לפעמים?
בגדול, התשובה היא דיי פשוטה-
ניהול כלכלי נכון.
כשאני עושה את החישובים החודשיים שלי, אני לוקחת בחשבון מראש את ההוצאות העיקריות לעומת הוצאות "צדדיות" ולפי זה אני גם מתמרנת את הצורה שבה אני מנהלת את הכסף שלי באותו חודש.

שלב ראשון

בתור בחורה שגדלה בעוני, תכלס, למרות שלמראית העין היה נראה שאני "חייה טוב", אני יכולה להגיד שאני על בשרי למדתי איך להתנהל נכון עם הכסף שלי ככה שאפשר יהיה לשרוד גם בתקציב הכי מינימלי של שכר מינימום וגם לא להרגיש שמשהו חסר לי כדי לחיות טוב.
עוני הוא עניין של בחירה, ואני אישית בחרתי לצאת ממעגל העוני אבל עד שזה סוף סוף יקרה, למדתי להתנהל נכון עם מה שיש לי ובעיקר להיות שמחה בחלקי :)

Food and Drink

טעם הבריאות

התפתחות אישית

Fitness

עוצמה פנימית