גבירתי הנוכלת

לא הרבה יודעים זאת, אבל בני אדם בכוונה נבראו שונים אחד מהשני. ולמרות שישנו דמיון בתכונות ולפעמים אף במראה, אם נסתכל על התמונה הגדולה עם כל פרטיה הקטנטנים אנחנו נראה שכל אדם הוא עולם ומלואו. לכל אדם ישנו סיפור משלו וכל אדם בוחר את הדרך שלו בחיים.


לצערי הרב, במשך חיי אני הכרתי רב של אנשים המונעים על ידי יצר הרע, נוכלים.

משם אני מכירה על בשרי את הביטוי "נוכל מזהה נוכל".

בתור ילדה שחונכה תמיד לסתום את הפה, להיות מושלמת כל הזמן בלי שילמדו אותי מה זה אומר, תמיד לדעת הכל אבל לא להראות את החכמה שלי לאף אחד ובעיקר לרצות את כולם מסביב הייתי צריכה להיות תמיד מוכנה להכל ולכן תמיד נעזרתי בכל הכלים שעמדו לרשותי, גם אם היה צריך לעשות יש מאין.


כמובן שבתור מי שגדלה במצב הישרדות תמידי, בסביבה של רוע ואכזריות מן הסתם אני גם למדתי את ההתנהגויות של האנשים הללו, בכדי שאוכל להיעזר גם בזה בתור כלי להתמודדות מולם, אחר כך.

זה כל כך מצחיק אותי כשאנשי מקצוע מנסים ללמד אותי מה ואיך לעשות, איך לחיות וכולי, כשלהם עצמם אין מושג בכלל איך זה באמת להיות במצב הזה, איזה בן אדם אתה נהייה כשאתה נמצא כל החיים שלך על מצב כוננות למלחמה והתגוננות ואני לא מדברת על המלחמה במזרח התיכון אלא על המקום הכי בסיסי שאמור להיות לבן אדם, הבית של ההורים שלו.


לכן כשבחיי נתקלתי בנוכלת אמיתית, ממש כזו כמו האישה שילדה אותי, גיליתי עד כמה יכולת האבחנה שלי היא חדה וחזקה ולמרות שכל בני האדם שונים, ידעתי מיד לסנן את אלו שהם בודאות לא טובים לי.


לצערי בתהליך הזה נאלצתי לוותר על אהבת האמת הראשונה והיחידה שאי פעם הייתה לי, אבל כנראה שזה מה שהיה צריך לקרות.


מה שמצחיק זה כשהנוכלים האלו מבינים שיש לי קלף עליהם ומתחילים לברוח בחזרה לחורים הקטנים שלהם. לא סתם אני אומרת תמיד שעדיף לא להתעסק איתי כי אני אמנם לא מסוכנת ולא אלימה, אבל אני בהחלט מאמינה באמת ובקרמה.


איך אני מתמודדת עם נוכלים? פשוט מאוד; קודם כל מסמנת לעצמי סימני אזהרה ואחר כך בוחנת אותם לעומק. הנוכלים האמיתיים כבר נופלים מעצמם, מבלי שבכלל אתאמץ;

דוגמא הכי פשוטה לכך היא אדם שמתגאה בכך שהוא "אדם טוב" כי הוא תמיד עוזר לכולם בהכל; אדם כזה ייבחן באמת במצב קיצון, כשהעזרה שלו תהיה באמת נחוצה ולא כדי לעשות וי מלאכותי על "עזרה לזולת". מכאן אני מניחה שאתם כבר יכולים לנחש בעצמכם, מה באמת יקרה שם...


2 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול