מי אני? סיפור הצלחה ישראלי, כלשהו

עודכן: 2 באוג׳

אחרי שראיתי סדרה על אנשים בדיוק כמוני שלעומתי הצליחו במדינת ישראל בגדול, אני מרגישה אפילו יותר את הצורך לעמוד ולצעוק "אבל מה איתי?!"


אחרי שמדינת ישראל ניסתה להכשיל אותי בכל צורה אפשרית, אחרי שמדינת ישראל אכזבה אותי בקיום כל הבטחותיה כלפיי כיהודיה וכאדם, אחרי שבמשך 25 שנה לא היה לי מפלט או מקום מקלט לברוח אליו כדי לקבל עזרה, בסופו של דבר גם האנושיות שלי הועמדה למבחן, מעבר לשאלת יהדותי כאן בארץ.


אז, באמת נשבר לי הז**. מאז ועד היום אני עדיין מרגישה את הצורך לצעוק בקול רם שגם לי נמאס להיות במלחמה תמידית על המקום שלי בעולם הזה; כי אם אפילו במדינת ישראל אני לא מצליחה למצוא לעצמי חלקה, אין שום סיבה שבעולם שאני ארצה להישאר כאן.


נכון, אני לא כוכבת ידועה וגם לא שום אושיית מדיה.

אני בן אדם פשוט ונורמטיבי ששרד דברים איומים ונוראיים למען המטרה הבסיסית ביותר של כל אדם באשר הוא- לחיות ולהתפרנס בכבוד.

אני בן אדם שהגיע מהמקום הכי נמוך שאפשר לדמיין אבל נלחם לאורך כל הדרך כדי להתייצב ולעמוד על הרגליים.


נכון, אני לא כוכבת מצליחה או ידוענית כלשהי. אני גם לא עשירה ואפילו לא ממוצעת, למען האמת אני יכולה להגיד שאני ענייה; אני מתפרנסת מעבודה משרדית ומרוויחה משכורת מינימום, אבל יחד עם זאת אני יודעת שאני גם יכולה להגיד בגאווה שאני כן סיפור הצלחה ישראלי כי למרות כל הקשיים שיש לי, אני שורדת וממשיכה להתפרנס בכבוד, מבלי לבקש מאף אחד דבר.


את הדברים שאני עברתי מרבית האנשים הישראלים מלידה לא היו מסוגלים לספוג אפילו יום.

אני עברתי דברים שגם האוכלוסיות החלשות כאן בישראל, ברובן, לא מסוגלות להבין או להכיל.

לאנשים שמבינים עניין נראה שזה כאילו נס, שלא נפלתי לסמים או לזנות אחרי כל מה שהלך איתי.

אני בדיוק אותו האדם שיכול להגיד בלב שלם שאני את החיים האלו עברתי לגמריי לבד; גידלתי את עצמי לבד, דאגתי להורים ולסביבה שלי לבד, אכלתי מכות והשפלות לבד, עשיתי את הבחירות שלי לבד למרות האיומים המתמידים על החיים שלי בגלל זה ובסופו של יום אני גם הרמתי את עצמי מהקרשים, גדלתי והתפתחתי שוב ושוב ושוב, לחלוטין ולגמריי לבד.


ואתם יודעים מה?

אני ממש לא מתביישת בזה.

זו לא אני שצריכה להתבייש בעובדה שאני הייתי במצבים האלו, אלא אותם האנשים שאכזבו והובילו אותי למצבים כל כך נמוכים, באמצעות הרוע שלהם.


אני צריכה להתגאות בעצמי על כך שאני הצלחתי למשוך ולהוציא את עצמי מהמקומות המזעזעים האלה, להתגאות בכך שלמרות כל הקשיים והכאב שאני חוויתי בחיים שלי אני בחרתי ללכת בדרך הישרה, להלחם ביצר הרע כל עוד נפשי בי ולעולם לא לוותר על החיים.


אני גאה בעצמי שלא נתתי לעצמי למות כשלא היו לי סיבות לחיות בכלל.

אני גאה בעצמי שלא נתתי לעצמי להפרד מכל הטוב שעוד יכול להיות לי בחיים האלה.


5 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול