צריך שניים לטנגו

הרבה שנים הייתי הבחורה הזו שלא מאמינה במוסד הנישואים, בעיקר בגלל הסביבה בה גדלתי.

כל מה שראיתי סביבי, היה רחוק שנות אור מהצורה בה אני דמיינתי שזוגיות צריכה להראות ולכן לא יכולתי לחשוב על עצמי בסיטואציה בה אני מתחתנת ומתחייבת לבן אדם אחד לכל החיים;


הייתה גם בעיה נוספת- לא האמנתי שקיים בעולם הבן אדם הזה שלא ימאס לי ממנו אחרי פרק זמן מסויים, וידעתי שבדיוק כמו כולם, גם אני עלולה ליפול למבוך של בגידות ופירוק הקשר בצורה מגעילה. לא ככה רציתי את זה, ולא רציתי למצוא את עצמי במצב שכזה, לכן תמיד השתדלתי להיות כנה מההתחלה בנוגע לחששות שלי על העתיד ולשתף את האדם שאיתו אני מנסה לפתח קשר מכל סוג שהוא בכל מה שעובר לי בראש. באופן כללי, תמיד האמנתי שתקשורת פתוחה וכנה היא המתכון היחיד לקשר חזק ויציב באמת, אבל אף פעם לא מצאתי את האדם איתו אוכל להפתח, באמת, לגמריי.


אני מבינה כעת שהבעיה היחידה שלי, היא שאנשים לא באמת רוצים לתקשר; הם רוצים רק את מה שקל, מהיר ונח. והינה הפרדוקס האמיתי- מה שבאמת קל, מהיר ונח הרבה יותר מכל דבר זו כנות.

כאשר אדם משמיע את דרישותיו בצורה בה הוא רוצה אותן, הסיכויים שלו לקבל זאת גדלים באופן מיידי, מכיוון שבכך שהאדם מספר על רצונותיו בקול הוא יוצר מודעות למצבו בסביבה בה הוא נמצא.


משהשמיע האדם את רצונותיו בקול, אלו ההתפתחויות האפשריות להגיע:

  1. הסביבה לא תשמע

  2. הסביבה תשמע אבל לא תתייחס

  3. הסביבה תשמע, תתייחס אבל לא תקשיב

  4. הסביבה תשמע, תתייחס, תקשיב אבל תגיב בצורה שאינה רצויה למשמיע רצונו

  5. הסביבה תשמע, תתייחס, תקשיב ותגיב בצורה הרצויה למשמיע רצונו

כל אחת מהסיטואציות הללו יכולה להגיע, ברגע שאדם השמיע את קולו, זה רק עניין הסתברותי וסטטיסטי, אשר משתנה בהתאם לסביבה בה האדם נמצא.

במידה ואדם אינו משמיע קולו, הסביבה מראש לא תוכל לשמוע אותו, ובכך יבוטלו ההתפתחויות האפשריות הנוספות אשר היו יכולות לבוא לטובתו של האדם.


מנגד, אדם צריך לדעת לא רק להשמיע את מחשבותיו בצורה נכונה, אלא גם לוודא שמעשיו והתנהגותו תואמים למילים אלו, אחרת אין שום ערובה שהאדם באמת בטוח במילותיו וכי רצונו הוא אכן רצונו. כאשר התנהגותו של אדם אינה תואמת את מילותיו, סיכוייו של האדם לקבל את רצונו המדוייק מצטמצמים לכדי 0, וזה יכול ליצור את אחד משני המצבים הבאים:

  1. האדם יעבור למצב כעס על כך שרצונו אינו מתקיים, על אף שזו תהיה אשמתו בלבד.

  2. האדם יאלץ להתמודד ולהתסדר בעצמו, במטרה להגשים את רצונותיו.

בסופו של יום, כולנו רוצים להינות מחיינו כמה שאפשר ולהתאמץ כמה שפחות. אז למה שלא נאמץ לעצמנו שיטה, שבודאות יכולה לסייע?

6 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול